Sığacık Pazarı’nı beraber dolaşalım
Ege’nin yeni cazibe merkezi

Sakin şehir Seferihisar.. Ege’nin yükselen yıldızı.. ve Sığacık.. Ünü her geçen gün daha çok artan tatil beldesi..

Evet gerçekten de Sığacık özellikle İzmir ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin akınına uğrayan bir yer haline geldi.. Bunun en önemli nedeni de Sığacık’ta tarihi kaleiçine kurulan açık PAZAR hafta sonunda.. Yani pazar günleri..

Buraya gelen ziyaretçiler özellikle çevrede oturan ve kaleiçinin nostaljik dar sokaklarında tezgah açan kadınların kendi el emeği olan hamur işi yiyecekleri adeta kapış kapış satın alırlar..

Burada yalnızca gıda satılmaz tabii ki.. Takılar, giysiler, hediyelik eşyalar ve sebze meyve hepsini bulabilirsiniz..

Tabii ki yorulup bir nefes almak istediğinizde şirin yerler de mevcuttur; Örneğin, Şadırvan Meydanında ADA DENİZ CAFE, Fırın sokakta ROSE PANSİYON CAFE, pazarın girişinde LA CASA CAFE ve daha içeride KALEİÇİ PANSİYON KAFE vs gibi..

Ege’de yaşayıp da bugüne kadar Sığacık taraflarına gelmediyseniz mutlaka bir pazarınızı buna ayırın ve Kaleiçindeki pazarı ziyaret edin..

Bu arada UNUTMADAN; Bu tarafa gelirseniz mutlaka FIRIN SOKAK’ta OTANTİK KADIN (Bilgi Akkuş Hunca) reyonunu ziyaret etmeyi ihmal etmeyin – Tabii özellikle hanımlar.. En güzel özel tasarım otantik giysileri birebir görmek için…

 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment

 
 
*

code

 

TwitterFacebook